30 LAT PRAC ARCHEOLOGICZNYCH NA POLIGONIE DRAWSKIM

Południowe obrzeża poligonu drawskiego to miejsce badań archeologicznych. Prace wykopaliskowe, związane z odkrytymi na tym terenie kurhanami, prowadzą tu od 30 lat naukowcy z Uniwersytetu Warszawskiego i Muzeum w Koszalinie.

W Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko odbyła się konferencja naukowa pt. „30 LAT WYKOPALISK ARCHEOLOGICZNYCH NA POLIGONIE DRAWSKIM”.
Organizatorami przedsięwzięcia było Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych, Nadleśnictwo Drawsko oraz Muzeum w Koszalinie i Uniwersytet Warszawski.
Przybyli goście zapoznali się z referatami przygotowanymi przez czołowych polskich archeologów, pasjonatów historii starożytnej ziem polskich, m. in. prof. Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Andrzeja Michałowskiego, prof. Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie Piotra Łuczkiewicza, czy prof. Uniwersytetu Warszawskiego Bartosza Kontnego.
W czasie sesji można było usłyszeć mnóstwo ciekawostek dotyczących np. samego cmentarzyska kurhanowego w Nowym Łowiczu, ale także stanowisk archeologicznych ziemi drawskiej. Badacze okresu wpływów rzymskich pokazali także efekty swoich badań nad tym okresem.

Dużym zaskoczeniem dla uczestników konferencji była wizyta w PST Konotop gdzie mogli się zapoznać ze sprzętem wojskowym wojsk sojuszniczych.

Tekst i zdjęcia: st.chor. Marcin CZERWIŃSKI, p. Agnieszka PIEŚLAK


Źródło: CSWL DRAWSKO
2018-10-29 10:59 CSWL DRAWSKO, Poligon Drawski, WYKOPALISKA ARCHEOLOGICZNE

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.