Artyleryjskie i rakietowe strzelania 11 pułku artylerii

1 dywizjon artylerii samobieżnej uczestniczył w treningu kierowania ogniem pk. Puma, realizowanym w ramach ćw. Anakonda - 18, zaplanowanym przez dowódcę 11 pułku artylerii. Szkolenie odbywało się na terenie CSWL Drawsko.

Był to trening artyleryjski z użyciem amunicji bojowej, w trakcie którego żołnierze sprawdzali swoje umiejętności nabywane na przykoszarowych placach ćwiczeń, a także salach wykładowych. Do strzelań rakietowych przygotowuje się także 4 dywizjon artylerii rakietowej z 11 pułku, który wspólnie z żołnierzami US Army doskonali swoje umiejętności w ramach przygotowywanego na poligonie Joint Fire.

Artylerzyści zostali poddani surowej ocenie za wykonanie ćwiczenia, bowiem nie tylko sprawdzono dokładność i precyzję ich strzelań, ale także czas wykonania zadania ogniowego.
Strzelanie wykonano na odległość pomiędzy do 9 kilometrów. Wyróżniono dwa rodzaje celów: powierzchniowe – obszar o rozmiarach 200m x 200m oraz pojedyncze – tarcza o wielkości 3m x 3m lub wraz jakiegoś czołgu lub samochodu.
W momencie gdy trafienie zanotowano do 50 m od celu żołnierz uzyskał ocenę bardzo dobrą, od 50 do m ocenę dobrą i od 70 do 100 m ocena dostateczną.

Tekst: Sekcja Prasowa 16DZ Zdjęcia: szer. Jarosław Radawiec, st. kpr. Karol Krasucki, ppor. Karol Frankowski
Źródło: 16 Pomorska Dywizja Zmechanizowana
2018-11-12 10:12 ANAKONDA 18, Poligon Drawski, Artyleria, Ćwiczenia,

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.