Będą służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic!

"Ja, żołnierz Wojska Polskiego przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie, krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg". To są słowa Przysięgi Wojskowej jakie dziś niemal 200 żołnierzy, służby przygotowawczej uroczyście złożyli na terenie jednostki wojskowej 2 Brygady Zmechanizowanej.

9 lutego 2018 roku, po miesięcznym wstępnym szkoleniu, żołnierze służby przygotowawczej w obecności swoich przełożonych, rodzin i zaproszonych gości rozpoczęli kolejny etap w swoim życiu.
Do przysięgi przystąpiło 196 żołnierzy z czego 29 kobiet a wśród nich są również mieszkańcy POWIATU DRAWSKIEGO. Jak informuje nas WKU Szczecinek z naszego regionu zgłosiło się do służby 27 ochotników z czego 5 to kobiety.

Miesiąc szkolenia był intensywnym przygotowaniem do dalszych zajęć już bardziej zaawansowanych i z przeznaczeniem specjalistycznym. Po powrocie z przepustek jakie im przysługują po złożeniu przysięgi młodzi żołnierze będą szkolić się w następujących specjalnościach: kierowca gąsienicowego transportera opancerzonego (BWP), działonowy-operator BWP, obsługa RPG7, obsługa karabinu maszynowego, piechota zmechanizowana. Czeka ich również szkolenie zimowe na POLIGONIE DRAWSKIM.

Również w tym dniu na terenie jednostki 2 Brygady Zmechanizowanej odbył się Dzień Otwartych Koszar, to okazja do obejrzenia sprzętu jakim na co dzień posługują się żołnierze tej jednostki i oczywiście na którym też będą szkolić się żołnierze służby przygotowawczej.

Tekst i zdjęcia: Tomasz Jasyk [Poligonowe Wieści]


2018-02-09 12:58 2 Brygada Zmechanizowana Złocieniec, Służba przygotowawcza, Wojsko Polskie, Przysięga

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.