Ćwiczenie pk. DAGLEZJA- 18

W terminie od 19 do 23 marca 2018 roku żołnierze z 2. stargardzkiego batalionu saperów podczas poligonu drawskiego brali udział w ćwiczeniu pk. DAGLEZJA-18. Istotą ćwiczenia było sprawdzenie i ocena zdolności pododdziałów batalionu saperów do realizacji zadań wsparcia inżynieryjnego 12 Brygady Zmechanizowanej podczas działań bojowych.

Po przemieszczeniu i zajęciu rejonu wyjściowego kompanie przystąpiły do realizacji zadań zgodnie z wojennym przeznaczeniem. Kompania drogowo- mostowa działała jako OZR (Oddział Zabezpieczenia Ruchu).
19 marca br. otrzymali oni zadanie zapewnienia przejezdności drogi dla 1 batalionu piechoty zmotoryzowanej 12 Brygady Zmechanizowanej.
Operator BLG- 67 szer. Bartosz Jesipowicz przystąpił do „położenia” przęsła mostu towarzyszącego na przeszkodzie wodnej, a żołnierze przystąpili do wzmocnienia nawierzchni rozkładając płyty LPD (lekkie pokrycie drogowe) tak aby pododdział zmotoryzowany na KTO Rosomak mógł jak najszybciej przemieścić się do nowego rejonu.
Zadanie zostało wykonane sprawnie oraz na wysokim poziomie, a żołnierze z kompanii drogowo- mostowej pokazali, że znają się na „swojej robocie”.

Żołnierze kompanii logistycznej realizowali zadania zabezpieczenia logistycznego działań batalionu. Plutony kompanii dowodzenia sprawdzały się w zakresie realizacji zadań zabezpieczenia funkcjonowania Stanowiska Dowodzenia batalionu oraz prowadzenia rozpoznania inżynieryjnego przeciwnika i terenu.
Pluton minowania z kompanii saperów wykonywał zadania wsparcia inżynieryjnego jako OZap (Oddział Zaporowy) 12 Brygady Zmechanizowanej .
Ćwiczenie było jednym z etapów praktycznego, poligonowego szkolenia elementów batalionu do udziału w ćwiczeniach taktycznych z wojskami, w tym pk. ANAKONDA-18.

Tekst: szer. Judyta Młynarczyk Zdjęcia: archiwum 2bsap


Źródło: 2. Stargardzki Batalion Saperów
2018-03-29 13:36 12 Brygada Zmechanizowana, 2. Stargardzki Batalion Saperów, CSWL DRAWSKO, Poligon Drawski, DAGLEZJA 18, SAPER

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.