DEFENDER-Europe poligonem również dla wojskowych straży pożarnych (FILM + ZDJĘCIA)

Zabezpieczają ćwiczenia i szkolenia poligonowe, ale przede wszystkim ratują ludzkie życie i mienie – wojskowi strażacy znów udowadniają, że zawsze są w pełnej gotowości na wszelkie wezwanie.

Na największym polskim poligonie w Drawsku Pomorskim trwają manewry „Defender Europe 20 Plus”. Uczestniczy w nim sześć tysięcy żołnierzy z polskiej i amerykańskiej armii. Aby zapewnić bezpieczeństwo ćwiczącym, cały czas w gotowości pozostają zastępy wojskowych straży pożarnych z Oleszna, Stargardu, Dziwnowa, Wałcza oraz Trzebiatowa podległych pod Delegaturę Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej w Szczecinie.

Łącznie jest teraz na terenie poligonu prawie 40 wojskowych strażaków, niezwykle doświadczonych profesjonalistów, którzy wielokrotnie mieli okazję udowodnić swoje zaangażowanie, charyzmę i poświęcenie.

Wojskowe zastępy przede wszystkim zabezpieczają obecnie polsko – amerykańskie ćwiczenie Defender i drawski poligon, ale uczestniczą również w akcjach na terenie powiatu drawskiego. Obecnie panująca susza i wielodniowy brak opadów powodują, że niestety co pewien czas dochodzi do pożarów nieużytków na Pojezierzu Drawskim, więc strażacy coraz częściej mają ręce pełne roboty.

W miarę możliwości jeśli polscy i amerykańscy żołnierze uczestniczący w ćwiczeniu są blisko pożarów to również pomagają w ich gaszeniu.

Podejmowane błyskawicznie działania wojskowych strażaków udowadniają więc ich doskonałe wyszkolenie oraz pełną gotowość przez całą dobę.

Tekst: kpt. Błażej Łukaszewski Zdjęcia: szer. Piotr Pytel, Michał Niwicz


Źródło: 12 Brygada Zmechanizowana
2020-06-15 18:16 Poligon Drawski, Drawsko Pomorskie, DEFENDER 20, USARMY, CSWL Drawsko, Ćwiczenia, MON, Straż pożarna,

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.