DRAGON 19 - Minister Obrony Narodowej na Poligonie Drawskim (FILM)

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak odwiedził dzisiaj drawski poligon, na którym odbywa się ćwiczenie taktyczne z wojskami pk. DRAGON-19. Ministrowi towarzyszył Szef Sztabu Generalnego WP generał broni Rajmund Andrzejczak i kierownik ćwiczenia generał broni Jarosław Mika.

Dziś na poligon w Drawsku Pomorskim wyjechały czołgi Leopard 2A4 z 10 Brygady Kawalerii Pancernej oraz czołgi C-1 Ariete z włoskiego pododdziału pancernego. Wsparcie ogniowe zapewniły sprawdzone 2S-1 Goździk oraz samobieżne, wieloprowadnicowe wyrzutnie rakietowe WR-40 Langusta. Do akcji zatrzymania nacierających wojsk przeciwnika włączyła się artyleria Sił Zbrojnych Włoch siłą baterii Panzerhaubitze 2000 (PzH 2000) 132. polowego pułku artylerii samobieżnej. W powietrze wzbiły się śmigłowce Mi-24 oraz Mi-2, a także myśliwce Su-22 i F-16.

Z żołnierzami, podczas ćwiczenia DRAGON-19 spotkał się minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, który podziękował im za zaangażowanie w manewry.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z ćwiczeń oraz udzielonego wywiadu dziennikarzom przez Ministra Obrony Narodowej.

2019-06-18 22:25 DRAGO 19, Poligon Drawski, Ćwiczenia, Dragoni, 10 Brygada Kawalerii Pancernej, MON

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.