Kolejne spotkanie z kanadyjskimi żołnierzami

31 stycznia 2017 r. pod opieką pani Celiny Link uczniowie klasy IIa i Ib liceum wzięli udział w zajęciach, podczas których mieli okazję zapoznać się z kulturą i historią Kanady ale także ze specyfiką ćwiczeń i zajęć, jakie żołnierz armii kanadyjskiej wykonuje na co dzień oraz w ramach misji zagranicznych m.in. na drawskim poligonie.
Kapitan Ward Lenz i jego towarzysz, Pouya Aliakbar przywieźli ze sobą typowe wyposażenie, które mają na sobie podczas ćwiczeń. Mogliśmy nie tylko je przymierzyć, ale również wykonać w nich różne ćwiczenia takie jak pompki, przysiady, a także podnoszenie się z ziemi z plecakiem ważącym 35 kilogramów.
Nasi uczniowie również przygotowali coś dla gości, którzy, m.in., zostali postawieni przed wyzwaniem wypowiedzenia kilku super trudnych słów w języku polskim, np. książka, chrząszcz czy pszczoła.
Uczniowie sprawdzili również poziom wiedzy żołnierzy o kraju, w którym się właśnie znajdują oraz zaprezentowali mini przedstawienie, którego treścią była krótką legendę na temat powstania państwa polskiego.
Na naszych gości czekał również wyśmienity poczęstunek, w postaci polskiego jadła, własnoręcznie pieczonych wypieków i słodkich lokalnych upominków.

INFO  [ZSP Drawsko Pomorskie]
2017-02-06 15:01

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.