Polak najlepszy wśród sojuszników

Czym charakteryzują się żołnierze „Błękitnej” Brygady? Systematycznym podnoszeniem własnych kwalifikacji oraz dążeniem do uzyskiwania jak najlepszych efektów w szkoleniu.

W ostatnim czasie dowiódł tego choćby porucznik Grzegorz Jaciuk z 1 batalionu piechoty zmotoryzowanej. Mianowicie ten ambitny i pełen charyzmy oficer uczestniczył w kursie instruktorskim realizowanym przez brytyjsko - czeski zespół szkolenia wojskowego z doradcami wojskowymi z siedzibą w Vyškovie w Czechach (BMATT (CZ)) - British Military Advisory Training Team.

Specjalnością BMATT (CZ) jest realizacja szkolenia przygotowującego do udziału w wielonarodowych operacjach wspierania pokoju (PSO).

Uczestnicząc w czterotygodniowym kursie polski oficer uczył się brytyjskiego podejścia do technik instruktażowych i metod szkolenia instruktażowego (zajęcia teoretyczne i praktyczne) w celu przygotowania go do efektywnego szkolenia operacyjnego w macierzystej jednostce. Bez wątpienia pod wieloma względami taki kurs jest bardzo wymagający, ale takie doświadczenie z kolei bywa bezcenne.

Dodatkowo trzeba podkreślić, że na 30 uczestników z 11 państw porucznik Jaciuk uzyskał najlepsze wyniki podczas całego kursu, za co został doceniony mianem „Top Student Instructor Training Course”.

Odbierając okolicznościowe wyróżnienie por. Jaciuk zaznaczył: „Uzyskanie najlepszych wyników i uznanie mnie najlepszym uczestnikiem tego kursu jest dla mnie osobiście wielkim osiągnięciem, ale przede wszystkim uważam, że jest to swego rodzaju wyróżnienie dla 12 Brygady oraz Wojska Polskiego wśród pozostałych armii sojuszniczych”.

Panie Poruczniku - WIELKIE gratulacje!!!!

Tekst: kpt. Błażej Łukaszewski Zdjęcia: por. Grzegorz Jaciuk, BMATT


Źródło: 12 Brygada Zmechanizowana
2019-11-17 12:29 12 Brygada Zmechanizowana, szkolenie, NATO,

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.