Pościg Żandarmerii Wojskowej z Oleszna

Patrol z Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Olesznie zatrzymał dwóch nietrzeźwych mężczyzn poruszających się pojazdem cywilnym.

3 marca patrol zmotoryzowany Żandarmerii Wojskowej zauważył w miejscowości Głębokie pojazd marki Opel Corsa, który poruszał się całą szerokością jezdni, co mogło świadczyć, iż kierowca znajduje się w stanie nietrzeźwości.

Gdy żandarmi podjęli próbę zatrzymania pojazdu, kierowca Opla zaczął uciekać.
W pewnym momencie mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożną barierę energochłonną, co nie powstrzymało go od kontynuowania ucieczki. Ścigany kierowca ponownie stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do lasu, gdzie utknął między drzewami.

Żandarmi zatrzymali dwóch agresywnych, stawiających czynny opór i wulgarnie odnoszących się mężczyzn w wieku 31 i 34 lat.
U kierującego pojazdem stwierdzono powyżej 3 promili alkoholu, natomiast u pasażera prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Zatrzymanych cywili żołnierze Żandarmerii Wojskowej przekazali przybyłym na miejsce zdarzenia funkcjonariuszom Policji. Sprawca będzie odpowiadał za naruszenie art. 178 a i 178 b kk oraz art. 86 par. 2 kw.

Tekst: st. chor. sztab. Tomasz Graczyk Zdjęcia Tomasz Jasyk [Poligonowe Wieści]
Źródło: Żandarmeria Wojskowa
2018-03-05 12:18 Żandarmeria Wojskowa, Poligon Drawski, OLESZNO,

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.