Prezydent Andrzej Duda w Wałczu i Mirosławcu - bazie bezzałogowców.

W środę, 19 kwietnia, Prezydent RP Andrzej Duda oraz minister obrony narodowej Antoni Macierewicz złożyli wizytę w 12. Bazie Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu.
Podczas wizyty złożono wieńce przed pomnikiem poświęconym ofiarom katastrofy samolotu CASA. Następnie delegacja odwiedziła 12. Bazę Bezzałogowych Statków Powietrznych, gdzie odbyło się spotkanie z kadrą dowódczą jednostki oraz zaprezentowano sprzęt będący na jej wyposażeniu w tym BSP ORBITER.
Pierwszy BSP, oficjalnie wykorzystywanym przez polską armię to izraelski Orbiter firmy Aeronautics Defense System Ltd. Ta niewielka platforma została zaprojektowana w układzie latającego skrzydła, a do napędu służy zamontowany w tylnej części kadłuba silnik elektryczny z pojedynczym silnikiem pchającym. W części dziobowej umieszczono głowicę z przyrządami obserwacyjnymi. Cały zestaw składał się z przenośnej wyrzutni, jednego lub dwóch aparatów, konsoli oraz systemu łączności i mieścił się w jednym lub dwóch plecakach. Zastosowaną głowicę przystosowano do zamontowania systemów obserwacji dziennej (kolorowa kamera TV) i nocnej (kamera LLLTV2 lub termowizor).
Orbiter to bezzałogowy statek powietrzny klasy mini.
Prezydent Andrzej Duda pojechał później do Wałcza na zaplanowane spotkanie z samorządowcami i mieszkańcami miasta.

INFO [MON] Fot. mjr Robert Siemaszko/CO MON

2017-04-19 17:32 Prezyden RP, Minister MON, Mirosławiec, Baza samolotów bezzałogowych

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.