Przeszkody dla ROSOMAKÓW Błękitnej Brygady nie istnieją (FILM + ZDJĘCIA)

Od kilku dni na obiektach Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko trwają intensywne przygotowania pododdziałów 12 Brygady Zmechanizowanej do ćwiczeń DEFENDER 20 PLUS które od 5 czerwca będą odbywać się na drawskim poligonie.

Łącznie w ćwiczeniach weźmie udział około 6 tysięcy żołnierzy, 100 czołgów i ponad 230 wozów bojowych.

Główny scenariusz przewidziany dla żołnierzy Błękitnej Brygady podczas DEFENDERA będzie forsowanie przeszkody wodnej oraz zdobycie przyczółka dla głównych sił sojuszniczych i dlatego już teraz załogi kołowych transporterów opancerzonych Rosomak ze Szczecina i Stargardu doskonaliły pokonywanie przeszkody wodnej na J. Ostrowiec i sprawdzały stan techniczny tych pojazdów.

Wcześniej podobne zajęcia odbywały się dla załóg pojazdów BWP -1.

12 Brygada Zmechanizowana jako jedna z największych i najnowocześniejszych jednostek Wojsk Lądowych od lat jest mocno zaangażowana w różnego rodzaju szkolenia i ćwiczenia, w szczególności w środowisku sojuszniczym.

Błękitna Brygada będzie głównym ćwiczącym ze strony polskiej, dlatego planuje się udział ponad tysiąca żołnierzy oraz kilkuset pojazdów wojskowych.

Tekst i zdjęcia: Tomasz Jasyk [Poligonowe Wieści]2020-06-01 08:39 Poligon Drawski, Ćwiczenia, Wojsko Polskie, 12 Brygada Zmechanizowana, CSWL Drawsko, Rosomak, Defender 20

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.