PT-91 „Twardy” i transportery opancerzone jadą na DRAWSKI POLIGON

W czerwcu na poligonie w Drawsku Pomorskim odbędzie się polsko – amerykańskie ćwiczenie pod hasłem „DEFENDER-Europe 20 Plus”. Weźmie w nim udział także 9 Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej. Żołnierze właśnie wyjeżdżają na poligon.

Wyjazd odbywa się etapami. Pierwsza udaje się tzw. grupa przygotowawcza, później dojeżdżają żołnierze i sprzęt bojowy. Brygada z Braniewa zabiera ze sobą m.in. czołgi PT-91 „Twardy” i transportery opancerzone (BWP-1).

Wyjazd na poligon z takim sprzętem, to nie łatwa sprawa. Wozy bojowe trzeba tam przetransportować sprawnie i bezpiecznie. Tym razem z Braniewa wyjeżdża transport kolejowy.

9 Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej to jednostka, na terenie której jest wojskowa bocznica kolejowa z rampą załadunkową. To bardzo ułatwia proces „zapakowania” ciężkiego sprzętu, który wyjeżdża na poligon bezpośrednio z koszar. Najważniejsze jest to, żeby wszystko odbyło się sprawnie i bezpiecznie. Załadunek to także kolejna okazja do szkolenia.
Operacja została zrealizowana jako zajęcia taktyczne przy pełnym bojowym zabezpieczeniu, które stanowili m.in. żołnierze pododdziału przeciwlotniczego i plutonu chemicznego. Załadunek odbył się w środę (27 maja), w czwartek (28 maja) cały transport będzie na miejscu.


Źródło: 9 Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej
2020-05-27 17:03 PT 91, Twardy, Poligon Drawski, Szkolenie, DEFENDER 20, 9 Brygada, Braniewo, BWP 1,

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.