RESOLUTE CASTLE-18 rozpoczęte (FILM)

We wtorek (8 maja) na terenie internatu KONOTOP-NOWY odbyło się uroczyste otwarcie ćwiczenia RESOLUTE CASTLE-18, które potrwa do września br.

W ćwiczeniu którego głównym celem jest rozbudowa poligonu drawskiego i zwiększenie możliwości szkoleniowych - udział wezmą wojska inżynieryjne armii Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii oraz Polski.

U uroczystym otwarciu ćwiczenia udział wzięli m.in.: Komendant Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko płk Marek GMURSKI, Szef Wojsk Inżynieryjnych armii Stanów Zjednoczonych w Europie płk Sam VOLKMAN, dowódca 107 batalionu inżynieryjnego mjr Jason ROLLING, żołnierze polscy oraz żołnierze amerykańscy.
Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia majora ROLLINGA, który podziękował płk. GMURSKIEMU za jego okazaną pomoc i wsparcie podczas pierwszych dni pobytu wojsk inżynieryjnych armii USA na poligonie drawskim.
Następnie ksiądz kapelan Grzegorz LACH udzielił błogosławieństwa szkolącym się żołnierzom.
Kolejnym punktem uroczystości było wystąpienie Komendanta CSWL Drawsko płk. Marka GMURSKIEGO, który w swojej wypowiedzi życzył żołnierzom powodzenia w realizacji ćwiczenia oraz osiągnięcia założonych celów podkreślając jednocześnie, że komenda poligonu drawskiego jest otwarta na współpracę oraz wszelką pomoc w realizacji zadań.

W ramach RESOLUTE CASTLE-18, na poligonie drawskim planowane jest wybudowanie celu ruchomego na 350 metrów, wykonanie zadaszenia strzelnicy w budynku, punktu tankowania i uzbrajania śmigłowców, obozowiska na 1200 osób, miejsca nawracania pojazdów gąsienicowych oraz rozstawienie agregatów prądotwórczych.

Tekst: G. Skurczyński Zdjęcia: Tomasz Jasyk [Poligonowe Wieści]

2018-05-09 08:59 CSWL DRAWSKO, Poligon Drawski, RESOLUTE CASTLE-18, US Army,

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.