SERE w 12 Brygadzie Zmechanizowanej

SERE (survival, escape/evasion, resistance, extraction), czyli: przetrwanie, ucieczka/unikanie, przeciwdziałanie wykorzystaniu oraz odzyskiwanie to jeden z najbardziej wymagających kursów dla żołnierzy, który nie każdy jest w stanie ukończyć.

Z powodu częstych misji zagranicznych oraz zbliżającego się w 12 Brygadzie Zmechanizowanej dyżuru Sił Odpowiedzi NATO wykwalifikowani instruktorzy 12 Brygady oraz Ośrodka Szkolenia Wysokościowo - Ratowniczego i Spadochronowego w Poznaniu systematycznie (1-2 razy w miesiącu) organizują kursy SERE dla żołnierzy brygady oraz innych jednostek wojskowych.

Kolejne takie szkolenie zrealizowano w zeszłym tygodniu na terenie Nadleśnictwa Choszczno, gdzie grupa żołnierzy przygotowujących się do dyżuru SON była poddana temu bardzo wymagającemu szkoleniu.

Instruktorzy przygotowali na terenie choszczeńskich lasów wiele skomplikowanych zadań dla każdej grupy, aby jak najdokładniej sprawdzić ich poziom wyszkolenia.

Dzięki wielkiemu zaangażowaniu oraz odpowiedniemu przygotowaniu wszyscy uczestnicy zakończyli pozytywnie ten „sprawdzian” przetrwania.

Tekst i zdjęcia: kpt. Błażej Łukaszewski
Źródło: 12 Brygada Zmechanizowana
2020-09-08 17:27 Survival, Taktyka, Przetrwanie, Armia, SERE

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.