Spotkanie w starostwie stargardzkim z żołnierzami amerykańskimi, kanadyjskimi i holenderskimi

W dniu 7 lutego 2017r. odbyło się spotkanie w starostwie stargardzkim z żołnierzami amerykańskimi, kanadyjskimi i holenderskimi stacjonującymi na poligonie drawskim oraz z klasą o profilu wojskowym z II Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida.
Było to spotkanie promocyjne , którego inicjatorami byli płk Marek GMURSKI oraz starosta stargardzki Ireneusz ROGOWSKI.
Istotnym elementem było zaprezentowanie w jak najlepszym świetle miasta Stargard i jego walorów turystycznych , kulturowych oraz naukowych.
Omówione zostały kwestie dotyczące kolejnych spotkań i imprez okolicznościowych takich jak piknik wojskowy połączony z zawodami strzeleckimi , który odbędzie się 4 marca oraz Bieg Żołnierzy Wyklętych – 26 lutego.
Po części oficjalnej żołnierze wraz z uczniami wybrali się na spacer po mieście podczas , którego zwiedzali zabytkową katedrę oraz oglądali panoramę miasta z wieży widokowej tejże katedry.
W gmachu II Liceum Ogólnokształcącego zapoznano żołnierzy z historią szkoły oraz osiągnięciami naukowymi i sportowymi uczniów, w laboratorium chemicznym zaprezentowane zostały ciekawe eksperymenty naukowe.
Podczas tej integracji uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności w rozmowach w języku angielskim a także zaznajomić się z obcą kulturą .
Po tak intensywnym spędzeniu wspólnie czasu , miłym akcentem był powrót do starostwa na ciepły poczęstunek.

Tekst i zdjęcia: st. chor. Marcin CZERWIŃSKI , p. Natalia SZCZEPAŃSKA [CSWL Drawsko]
2017-02-08 20:03

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.