Świątecznie w garnizonie Drawsko i Złocieniec.

Garnizon Drawsko.

Okres świąt wielkanocnych to czas zadumy i refleksji, ale także uroczystych spotkań. W dniu 27 marca 2018 r. również w 16 Wojskowym Oddziale Gospodarczym odbyło się spotkanie Komendanta z żołnierzami oraz pracownikami RON 16 WOG z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.
Uczestnicy spotkania zastali pięknie udekorowane stoły na stołach poczęstunek, składający się z typowych świątecznych potraw.
Następnie Księża Kapelani ks. ppłk Witold KUREK oraz ks. por. Grzegorz LACH odmówili modlitwę oraz poświęcili przygotowane pokarmy.
Gospodarz spotkania Komendant ppłk Artur PRABUCKI złożył wszystkim uczestnikom życzenia wszelkiej pomyślności.
Następnie przekazał Świąteczne życzenia od Komendanta 1 RBLog. Po poświęceniu pokarmów złożyliśmy sobie wspólne życzenia Wielkanocne, spróbowaliśmy świątecznych potraw i pozytywnie naładowani energią wróciliśmy do swoich obowiązków.
Zdrowych Wesołych Radosnych Świąt Wielkanocnych

Tekst i zdjęcia: 16 Wojskowy Oddział Gospodarczy Oleszno.

Garnizon Złocieniec.

W czwartek 29 marca 2018 roku przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, przybyli na zaproszenie dowódcy jednostki do złocienieckich koszar ab wspólnie z żołnierzami oraz pracownikami resortu obrony narodowej 2 Brygady Zmechanizowanej uczestniczyć w tradycyjnym, corocznym spotkaniu przy Wielkanocnym stole.
Zgodnie z Wielkanocną tradycją, obecny kapelan złocienieckiej parafii wojskowej – ksiądz porucznik Grzegorz Lach, podzielili się słowem religijnej refleksji, poświecił świąteczne potrawy oraz odmówił modlitwę.
Dowódca Brygady w zastępstwie Pułkownik Artur S. Standio, z okazji zbliżających się świąt, złożył żołnierzom jednostki, jak również przybyłym gościom oraz ich rodzinom, najserdeczniejsze życzenia.
Spotkanie Wielkanocne w murach złocienieckiej brygady zakończyło się tradycyjnym składaniem życzeń oraz wspólnym posiłkiem, pozwalając obecnym wczuć się w atmosferę zbliżających Świąt Wielkiej Nocy.

Tekst i zdjęcia:  st. kpr. Radosław Dominowski
2018-03-31 21:33

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.