Święto Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych DRAWSKO

To już 72 lat jak do życia została powołana jednostka wojskowa Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko.

Z tej okazji 24 maja 2018r odbyły się główne uroczystości mające upamiętnić ten dzień.
O 8.00 w garnizonowym kościele w Olesznie odprawiono mszę a o 10.00 na obiekcie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych a dokładnie nad jeziorem Ostrowiec, odbyła się uroczysta zbiórka wojsk Polskich i AMERYKAŃSKICH obecnie ćwiczących na POLIGONIE DRAWSKIM jak i cywilnych pracowników Obrony Narodowej.

Po uroczystym apelu trwał piknik dla wszystkich zgromadzonych, połączony z Dniem Otwartych Koszar na którym można było raczyć się pysznym bigosem i kiełbaską z ogniska oraz oczywiście nie można było się obejść bez tradycyjnej wojskowej grochówki.

Podczas pikniku oprócz nasycenia się pysznymi potrawami można było zobaczyć sprzęt który wystawiły jednostki wojskowe ćwiczące na poligonie – również sprzęt US Army a także swoje pokazy zaprezentowały Wojskowy Klub Sportowy OLESZNO, Grupa Rekonstrukcyjna MONTE CASINO, Wojskowa Straż Pożarna i wiele innych ciekawych ekspozycji.

Największą jednak frajdą dla wszystkich była możliwość przepłynięcia się po jeziorze Ostrowiec, motorówką wojskową należąca do 107 Batalionu Inżynieryjnego US Army.

Zapraszam do obejrzenia fotogalerii oraz materiału filmowego.

Tekst i zdjęcia: Tomasz Jasyk [Poligonowe Wieści]
2018-05-25 13:10 CSWL DRAWSKO, Poligon Drawski,

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.