Szkolenie na Strzelnicy Jaworze

W dniu 23.03.2017r. uczniowie klas pierwszej i drugiej o profilu wojskowym z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim w ramach planu planu współpracy z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim uczestniczyli w praktycznych szkoleniu ogólnowojskowym na terenie Strzelnicy Jaworze.

Opiekunami uczniów byli mjr Andrzej Kowalewski i Sebastian Stateczny. Szkolenie ukierunkowane było na zapoznanie uczniów z budową, rozkładaniem i składaniem oraz obsługą karabinka kbk AK.
Zorganizowano punkty nauczania, w których szkolono z  zakaresu przyjmowania postaw strzeleckich, wykrywania celów, wyznaczania azymutów za pomocą busoli AK oraz wykonywania całokształtu czynności do strzelania.
Doskonalono umiejętności nakładania odzieży ochronnej L2 i maski MP5.

Wojskowa Straż Pożarna zorganizowała w terenie realistyczne pole ćwiczeń, gdzie prowadzono pod ostrzałem ewakuację rannego z pola walki. Pogoda tego dnia sprawiła, że można było wykazać się pewnym „hartem ducha” w walce z wiatrem, deszczem i chłodem. Uczniowie mimo nie najlepszej aury z werwą i entuzjazmem doskonalili swoje umiejętności.

Dziękujemy żołnierzom i strażakom – Dowódcom, instruktorom, osobom zabezpieczającym szkolenie za opiekę i profesjonalne przygotowanie zajęć dla młodzieży.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Kowalewski


2018-04-01 16:04 CSWL Drawsko, Poligon Drawski, Szkoła Ponadgimnazjalna, Kalisz Pomorski

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.