Szkolenie z taktyki i techniki jazdy

W dniach 6-7 oraz 19-20 marca inspektorzy ruchu drogowego, kierowcy kompanii ŻW oraz kierowcy komórek zamiejscowych uczestniczyli w szkoleniu doskonalącym z techniki jazdy pojazdami służbowymi.

Szkolenie przeprowadzili doświadczeni i wyspecjalizowani instruktorzy z Polskiego Związku Motorowego w Bydgoszczy.
Celem szkolenia było doskonalenie umiejętności kierowania pojazdem z zachowaniem ogólnych zasad techniki i taktyki jazdy, technik manewrowania oraz panowania nad pojazdem, a także prawidłowego operowania kołem kierownicy w skręcie szosowym wraz z właściwą reakcją na poślizg kół.

W ramach szkolenia doskonalono technikę i taktykę jazdy pojazdem służbowym na torze manewrowym oraz płycie poślizgowej, prowadzenie pojazdu po wyznaczonej trasie – slalomem, hamowanie na prostym odcinku i na łuku toru szkoleniowego, kierowanie na prostym odcinku toru szkoleniowego i na łuku podczas pokonywania wyznaczonej trasy, wyprowadzanie pojazdu z poślizgu w warunkach symulowanych na płycie poślizgowej.

Nabyte podczas szkolenia umiejętności z całą pewnością będą miały wpływ na jeszcze bardziej profesjonalną realizację zadań służbowych przez wszystkich kierowców z Oddziału ŻW w Bydgoszczy oraz zwiększenie poziomu bezpieczeństwa podczas ich realizacji.

Tekst: st. chor. sztab. Paweł Zaręba, foto: Paulina Klimkiewicz/nt


Źródło: Żandarmeria Wojskowa
2018-04-03 21:59 496 Żandarmeria Wojskowa, szkolenie,

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.