Uczniowie klasy wojskowej ze Sławy na POLIGONIE DRAWSKIM.

W dniu 1 marca szkolących się na poligonie w Drawsku Pomorskim żołnierzy 5 pułku artylerii odwiedzili uczniowie klasy wojskowo-logistycznej ZS ze Sławy.
Wizyta ta jest efektem współpracy zawartej przez JW. ze szkołą.

W ramach nawiązanej współpracy uczniowie klasy odwiedzają sulechowski pułk jak również żołnierze-instruktorzy szkolą młodzież w placówce.
Tym razem miejsce zajęć było wyjątkowe. Na zaproszenie dowódcy klasa miała możliwość zobaczenia działania pułku w warunkach najbardziej zbliżonych do rzeczywistych czyli na poligonie.

Do rejonu czasowego pobyty pułku uczniowie przybyli rankiem 1 marca. Pierwszym punktem wizyty były strzelania amunicją bojową 4 dywizjonu artylerii rakietowej.
Młodzież z zapartym tchem obserwowała działanie żołnierzy i ich efekt w postaci wystrzeliwanych rakiet.
Następnie uczniowie udali się do 2 dywizjonu artylerii samobieżnej. Tam mjr Paweł Gandera przedstawił informacje dotyczące stanowiska dowodzenia dywizjonu. Uczniowie mogli również podziwiać sprawność działania żołnierzy podczas zatrzymania nierozpoznanego pojazdu.

Zorganizowane przez logistyków 2 das ognisko pozwoliło młodzieży nieco się rozgrzać przed dalszymi atrakcjami.
Jako, że klasa ma profil logistyczny, w dalszej części wizyty królowała ta forma działalności wojskowej. Żołnierze batalionu logistycznego zaprezentowali młodzieży funkcjonowanie kuchni oraz stołówki wojskowej. Uczniowie przeszli przez park sprzętu technicznego oraz zapoznali się z działaniem polowego punktu tankowania.
Na koniec młodzież zwiedziła rejon obozowiska poznając warunki w jakich bytują na co dzień żołnierze.
Wizyta uczniów ze Sławy na poligonie była jedną z wielu, jakie realizuje 5pa w ramach współpracy z organizacjami proobronnymi.

Ważnym jest aby młodzież poznała zawód żołnierza, tak aby świadomie w przyszłości podejmować decyzję o wstąpieniu w szeregi WP.


Tekst i zdjęcia: kpt. Marcin Stajkowski [5 pa]
Źródło: 5 LUBUSKI PUŁK ARTYLERII
2018-03-02 16:48 CSWL DRAWSKO, Poligon Drawski, 5 Pułku Artylerii z Sulechowa

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.