UCZNIOWIE Z LO W ZŁOCIEŃCU NA ĆWICZENIACH BISON DRAWSKO 2017

Uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Władysława Andersa w Złocieńcu 26. stycznia 2017 r. wzięli udział w organizowanych przez Dowództwo Wojsk Lądowych Królestwa Niderlandów ćwiczeniach BISON DRAWSKO 2017.
Głównymi uczestnikami ćwiczeń są pododdziały holenderskiej 43 Brygady Zmechanizowanej, na których młodzieży z LO w Złocieńcu powierzono zadanie odgrywania ról uchodźców przemieszczających się po drogach i lasach CSWL w Drawsku.
Pozorowanie grupy imigrantów służyło sprawdzeniu działania patroli żołnierzy holenderskich.
Dużym zainteresowaniem przyszłych żołnierzy cieszył się pokaz monstrualnych haubic samobieżnych i organizacja stanowiska dowodzenia dywizjonu artylerii w pełnym kamuflażu.
Wyczerpujący kilkugodzinny marsz zadaniowy w zimowej odsłonie był trafionym wyzwaniem dla prowadzących aktywny tryb życia uczniów klas mundurowych.
Groźnie brzmiące nazwy stron domniemanego konfliktu zbrojnego i kryptonim manewrów na dużą skalę prysnęły podczas wspólnej z żołnierzami degustacji potraw kuchni polowej.
Spotkania młodzieży z przedstawicielami wojsk sprzymierzonych pozwalają bardziej poznać specyfikę służby w obronie uniwersalnych wartości wspólnej Europy.

INFO [ZSP im. gen. Władysława Andersa - Złocieniec]
2017-02-01 16:22 1571 Poligon Drawsko Pom, Cwiczenia BISON DRAWSKO 2017

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.