Walki COMBAT KALAKI Eskrima w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko

Po raz pierwszy raz w naszym regionie a dokładnie na obiekcie sportowym Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko odbyła się dość nietypowa dyscyplina walki COMBAT KALAKI . Combat Kalaki Eskrima to sztuka walki wręcz oraz walki przy użyciu broni typu kij i nóż.
Umożliwia wszechstronny rozwój samoobrony i walki na wielu płaszczyznach.

Udział w tej egzotycznej dyscyplinie wzięło około 50 zawodników z całej Polski a głównie z Wrocławia, Łodzi, Poznania i Szczecina.
MISTRZOSTWA POLSKI PÓŁNOCNEJ W COMBAT KALAKI służb mundurowych odbyły się 16 lutego 2019r oczywiście taj jak już wspomniałem w CSWL Drawsko.

Zawody poprowadził prezes Polskiej Federacji Combat Kalaki Mistrz Jan NYCEK który również udzielił dla nas wywiadu wyjaśniając i przedstawiając w krótkim zarysie historycznym istotę tej sztuki walki.

Dla gospodarzy zawodów był to owocny dzień gdzie sportowcy jednostki wojskowej CSWL Drawsko uzyskali bardzo dobre wyniki. „...Waldemar Materski został zauważony przez samego Mistrza i został wyróżniony Pucharem dla Najlepszego Zawodnika Mistrzostw a plut. Kornel WIŚNIEWSKI zdobył II miejsce w swojej kategorii w walce na jeden kij, ulegając V-ce Mistrzowi Świata Pawłowi HACZKOWSKIEMU. Nasz zawodnik dotarł również do finału w kategorii open na dwa kije ale niestety z uwagi na kontuzje musiał poddać walkę… „ - powiedział st. chor. sztab. Marcin Czerwiński Rzecznik Prasowy CSWL Drawsko.

Ponadto: Łukasz Zawiła zdobył 3 miejsce (walka na jeden kij), Waldemar Materski 3 miejsce (walka na jeden kij) oraz Mateusz Czekajewski 2 miejsce (walka na jeden kij).

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji filmowej.

Tekst i zdjęcia: Tomasz Jasyk oraz st. chor, sztab. Marcin Czerwiński

2019-02-20 19:22 307