Żołnierze przyłapani na „gorącym uczynku”

25 maja w godzinach wieczornych żandarmi z Wydziału ŻW w Poznaniu i Placówki ŻW w Powidzu złapali na „gorącym uczynku” dwóch żołnierzy, którzy kradli paliwo wojskowe na szkodę 33 Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu.

Mężczyźni zostali zatrzymani na terenie prywatnej posesji jednego z nich, w trakcie rozładunku paliwa z pojazdu służbowego w drodze powrotnej ze szkolenia poligonowego.

Zatrzymanie było efektem realizacji czynności operacyjno-rozpoznawczych przez żołnierzy z PŻW Powidz. Wielkopolscy żandarmi realizując czynności procesowe w trybie art. 308 kpk przeszukali miejsca zamieszkania i służby zatrzymanych.
W rezultacie w miejscu zamieszkania jednego z żołnierzy (podoficera) ujawniono 7 ton skradzionego oleju napędowego o wartości ok. 31.000 zł.

Dwaj zatrzymani żołnierze usłyszeli zarzut przywłaszczenia powierzonego mienia wojskowego w postaci paliwa, obaj przyznali się do zarzucanych czynów i złożyli obszerne wyjaśnienia w sprawie.
W chwili obecnej trwają dalsze czynności procesowe zmierzające do ustalenia świadków przestępczego procederu, a także ustalenia odbiorców kradzionego paliwa.

Tekst: ppłk Piotr Sztrom Zdjęcie: Tomasz Jasyk [Poligonowe Wieści - Archiwum]


Źródło: Żandarmeria Wojskowa
2018-05-31 16:58 Żandarmeria Wojskowa, Powidz, 33 Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.