Żołnierze Żandarmerii Wojskowej zlikwidowali grupę narkotykową

28 marca Żandarmeria Wojskowa w wyniku czynności procesowo-operacyjnych doprowadziła do zlikwidowania działalności grupy przestępczej zajmującej się rozprowadzaniem narkotyków na terenie województwa lubuskiego.

W skład grupy rozprowadzającej narkotyki wchodziło 10 osób cywilnych oraz były żołnierz.
W wyniku przeszukań miejsc zamieszkania członków grupy ujawniono ilość środków odurzających pozwalającą na wprowadzenie do obrotu ok. 7 tys. porcji narkotyków oraz akcesoria służące do ich ważenia i porcjowania.
Zatrzymano 7 osób, wobec pięciu, które przyznały się do zarzucanych im przestępstw, zastosowano środki zapobiegawcze, dwie pozostałe zostały przekazane do dyspozycji Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Wydział ds. Wojskowych z wnioskiem o zastosowanie wobec nich środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Członkom grupy zarzuca się nielegalne rozprowadzanie oraz posiadanie narkotyków, tj. popełnienie przestępstw określonych w art. 59 ust. 1 oraz art. 62 ust. 1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Dalsze czynności będzie prowadził OŻW w Żaganiu pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Wydział ds. Wojskowych.

Tekst: ŻW Zdjęcia: Tomasz Jasyk [Poligonowe Wieści - Archiwum]
Źródło: Żandarmeria Wojskowa
2018-03-29 17:31 Żandarmeria Wojskowa, Narkotyki, działania operacyjne,

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.