ARMIA HOLENDERSKA przygotowuje się do ćwiczeń na POLIGONIE DRAWSKIM

Niesamowita ilość kontenerów oraz imponująca liczba pojazdów wojskowych, od samochodów dyspozycyjnych, terenówek po ciężarówki i pojazdy inżynieryjne – koparki itp., nieprzerwalnie ponad już półtora tygodnia trwa rozładunek sprzętu armii HOLENDERSKIEJ na których barkach spoczywa organizacja ćwiczeń BISON DRAWSKO 2017.
W dzień i w nocy rampa kolejowa koło Drawska Pomorskiego przyjmuje sprzęt niezbędny do zabezpieczenia ćwiczeń. Sprzętu jest tak wiele że część zabezpieczenia logistycznego został wyładowany w jednostce wojskowej 2 Brygady Zmechanizowanej ze Złocieńca.
W powyższym ćwiczeniu które uroczyste rozpoczęcie zaplanowano na 23 stycznia 2017r przewidywany jest udział ponad 4000 żołnierzy z państw - Holandii, Polski, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Kanady, Estonii i jak się dowiedzieliśmy w ostatniej chwili dołączyła również Belgia z plutonem inżynieryjnym.
Podczas działań taktycznych będą wykorzystywać m. in. kołowe transportery opancerzone Boxer i Rosomak, czołgi Leopard i PT-91, pojazdy rozpoznawcze Fennek, armatohaubice Panzerhaubitze 2000, sprzęt przeciwlotniczy, śmigłowce Mi-24 oraz samoloty Su-22 i F-16.
Największym Polskimi pododdziałami ćwiczącymi będą przede wszystkim: 1 kompania czołgów (9 Brygada Kawalerii Pancernej) oraz 3 batalion piechoty zmotoryzowanej ze swoimi KTO ROSOMAK (12 Brygada Zmechanizowana).
Dowództwo Wojsk Lądowych Królestwa Niderlandów jest organizatorem ćwiczeń o kryptonimie BISON DRAWSKO 2017, natomiast pierwszoplanowym ćwiczącym będą pododdziały holenderskiej 43 Brygady Zmechanizowanej.
Kierownikiem ćwiczenia będzie dowódca tej jednostki, generał brygady Jan Swillens.
Ćwiczenia potrwają do drugiej połowy lutego 2017r.

Tekst i zdjęcia: Tomasz Jasyk [Poligonowe Wieści]

2017-01-21 21:33 BISON DRAWSKO 2017, Poligon Drawsko Pomorskie

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.