Atak nożem na żołnierzy Żandarmerii Wojskowej

Na trzy miesiące trafił do aresztu st. szer. Dariusz B., który dokonał czynnej napaści na żołnierza Żandarmerii Wojskowej realizującego czynności służbowe. Agresorowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Szeregowy jednej z podkarpackich jednostek wojskowych nie stosował się do środków zapobiegawczych zastosowanych wobec niego w sprawie nadzorowanej przez Prokuraturę Rejonową dla miasta Rzeszów Dział do spraw Wojskowych, polegających między innymi na nakazie opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzonym.

W związku z powyższym żołnierze z Placówki Żandarmerii Wojskowej w Przemyślu 5 listopada 2020 roku podjęli wobec st. szer. Dariusza B. interwencję. Podczas realizacji czynności służbowym szeregowy wielokrotnie znieważał i groził żandarmom, po czym używając noża sprężynowego, dokonał czynnej napaści na jednego z nich. Agresor został błyskawicznie obezwładniony i zatrzymany przez żołnierzy Żandarmerii Wojskowej.
Po doprowadzeniu go do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów Dział do spraw Wojskowych usłyszał on zarzut popełnienia przestępstw kwalifikowanych z części wojskowej Kodeksu Karnego określonych w art. 345 § 3 k.k. w zw. z art. 346 § 1 k.k. w zw. z art. 348 k.k. w zw. z art. 347 § 1 k.k. w zw. z art. 11 § 2 k.k., z których najcięższe zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

Wojskowy Sąd Garnizonowy w Lublinie, oceniając działanie sprawcy oraz materiał dowodowy zgromadzony w tej sprawie przez Prokuraturę i Żandarmerię Wojskową, zastosował wobec st. szer. Dariusza B. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Tekst: ppłk Artur Karpienko Zdjęcie: Tomasz Jasyk [Poligonowe Wieści]


Źródło: Komenda Główna Żandarmerii Wojskowej
2020-11-13 10:37 Wojsko Polskie, żandarmeria wojskowa, napad, szeregowy

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.