Awanse z okazji Święta Niepodległości w CSWL DRAWSKO

W dniu 10.11.2020 r. w Sali Tradycji Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko odbyła się uroczysta zbiórka z okazji odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z powodu panującej w kraju pandemii i obowiązujących z tego tytułu obostrzeniach, obchody Święta Niepodległości w bieżącym roku były skromne i przeprowadzone w ograniczonym składzie osobowym.

Podczas uroczystej zbiórki dowódca kompani zabezpieczenia kpt. Roman Szkudlarek odczytał informację na temat historii Polski w drodze do odzyskania przez naród niepodległości i okoliczności ustanowienia Narodowego Święta Niepodległości.

Stałym elementem obchodów Święta Niepodległości jest wręczanie wyróżnień i awansów żołnierzom, których i tym razem w CSWL Drawsko nie zabrakło.
Srebrny medal za zasługi dla obronności kraju otrzymał z rąk Zastępcy Komendanta ppłk. Andrzeja Niegmańskiego mł. chor. Paweł Marchel a awanse na kolejne stopnie wojskowe:

  • mł. chor. Robert Olczak - na stopień chorążego;
  • kpr. Rafał Zieliński - na stopień starszego kaprala
  • st. szer. Grzegorz Cesak - na stopień kaprala;
  • st. szer. Krzysztof Krzemiński - na stopień kaprala;
  • st. szer. Hubert Walkowiak - na stopień kaprala.

Na zakończenie uroczystości Komendant, wz. ppłk Andrzej Niegmański pogratulował żołnierzom otrzymanych awansów i medali oraz podziękował za dotychczasową służbę, życząc dalszych sukcesów i osiągnięć.


2020-11-13 09:35 CSWL Drawsko, poligon, awanse, 11 listopad, niepodległość

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.