"BURZA" nad DRAWSKIM POLIGONEM

5 Lubuski pułk artylerii - Od poniedziałku 06 do środy 08 marca dowódca 3 dywizjonu artylerii rakietowej przeprowadził Trening Kierowania Ogniem amunicją bojową w dzień i w nocy.
Trening Kierowania Ogniem pk. Burza - 17 jest kolejnym etapem przygotowań dywizjonu do najważniejszego przedsięwzięcia jakim jest ćwiczenie taktyczne z wojskami pk. Dragon – 17 powiedział dowódca 3 dar ppłk Rafał Grzywiński. Manewr i ogień to główne założenia treningu – kontynuował dowódca 3 dar.
Podczas przeprowadzonego szkolenia rakietowcy ,,szlifowali’’ umiejętności w przygotowaniu nastaw do strzelania, organizację dowodzenia i łączności dywizjonu. Doskonalili praktyczne działanie Artyleryjskiej Grupy Rozpoznawczej dywizjonu podczas rozpoznania i przygotowania rejonów stanowisk ogniowych, umiejętności wykonywania zadań w sytuacji skażeń a także obrony i ochrony rejonów stanowisk ogniowych. Dopracowywali wszystkie elementy zabezpieczenia bojowego.
Założone i postawione przez dowódcę 3 dar ppłk Grzywińskiego cele oraz zagadnienia zostały wykonane w stopniu dobrym i bardzo dobrym. Żołnierze potwierdzili wysoki poziom wyszkolenia szczególnie w wykonywaniu zadań ogniowych co jest bardzo dobrym prognostykiem na wrześniowe ćwiczenia taktyczne.

Zdjęcia i tekst: st. chor. Tomasz Rybarczyk


2017-03-09 20:10 Poligon Drawski, Artyleria Rakietowa, 5 Lubuski Pułk Artyleri, Strzelanie Bojowe

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.