Call For Fire dla MARUDERA - filmowe podsumowanie

W ubiegłym tygodniu zakończyły się wspólne POLSKO - AMERYKAŃSKIE ćwiczenia wojsk powietrzno desantowych na obiektach Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko. To była największa zaplanowana tego typu operacja w Europie jaka odbywała się w bieżącym roku.

O tym pisaliśmy TUTAJ - "Poligon w Drawsku Pomorskim - największa operacja powietrzno-desantowa w Europie (ZDJECIA)"

Jednak najważniejsza częścią ćwiczeń było zrealizowanie zadania ogniowego z wykorzystaniem amunicji bojowej zgodnie z procedurą ”Call For Fire”, w celu integracji moździerzy M98 oraz organicznych sensorów rozpoznawczych z 6BPD z systemem ognia 319 Pułku Artylerii US i ich armatohaubic - M 105. Sprawdzane były możliwości otwarcia ognia przez polskie moździerze M98 i amerykańskich armatohaubic 105 od razu po zakończeniu operacji powietrznodesantowej. Dzięki temu można zweryfikować działony ogniowe - w tym czas jaki potrzeba na realizację zadania.
Ćwiczenie MARAUDER-21 dla polskich żołnierzy zakończy się w 05 marca, natomiast oficerowie do spraw artylerii 6BPD brali udział w dalszym szkoleniu jako obserwatorzy Fire Direct Center (FDC) doskonaląc swoje umiejętności we współdziałaniu z żołnierzami 319 Pułku Artylerii 173rd AbnBde oraz dla wyciągnięcia wniosków do dalszej pracy szkoleniowej na szczeblu batalionu oraz przygotowania plutonów ogniowych do udziału w kolejnych ćwiczeniach.

Tekst: Tomasz Jasyk [Poligonowe Wieści] Zdjęcia: US Army

2021-03-16 12:27 CSWL Drawsko, Poligon Drawski, US Army, ćwiczenia, desant, Maruder

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.