Ciężka artyleria dotarła na POLIGON DRAWSKI

5 Lubuski Pułk Artylerii -  Przez blisko trzy tygodnie żołnierze 5 pa, będą się szkolić w oparciu o Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim.
Rozpoczynający się poligon zainaugurowano mocnym akcentem szkoleniowym, jakim było przemieszczenie transportem operacyjnym.
Przewóz wojsk transportem operacyjnym jest poprzedzony szeregiem zajęć przygotowujących żołnierzy do tego przedsięwzięcia. Jeszcze w koszarach odbywają się szkolenia obejmujące wiedzę z zakresu załadunku, rozładunku jak i bezpieczeństwa i higieny pracy. Zajęcia te są realizowane w wymiarze teoretycznym i praktycznym.
Sama praktyczna realizacja transportu operacyjnego to już element taktyki wojsk. Zachowując wszelkie warunki bezpieczeństwa, tu żołnierze są już sprawdzani w praktycznym działaniu. Ocenie podlega nie tylko sam proces załadunku, czy rozładunku, ale także wszystkie przedsięwzięcia zabezpieczenia bojowego.
Tym razem przygotowanie oraz realizacja transportu, zgodnie z planami, przypadła w udziale 2 dywizjonowi artylerii samobieżnej. Punktualnie o godz. 13.00, 28 lutego, żołnierze tego pododdziału rozpoznali oraz zajęli rejon załadunku, na stacji Sulechów. Zgodnie z planem o godz. 14.00 rozpoczął się proces załadunku sprzętu na platformy kolejowe. Wszystko nadzorował dowódca 2 das, a zarazem komendant transportu ppłk Jarosław Mazur. Proces załadunku zakończył się zgodnie z planem, po czym transport ruszył w drogę.
Na miejsce żołnierze dotarli w godzinach rannych 1 marca. Tam sprawnie zrealizowano czynności w rejonie rozładunku. Około godziny 9.00 żołnierze zajęli miejsce czasowego pobytu.

Tekst i zdjęcia: kpt. Marcin Stajkowski

2017-03-02 21:49 Poligon drawski, Artyleria, 5 Lubuski Pułk Artylerii

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.