Ćwiczenia OSA - 20 na Centralnym Poligonie Lotniczym w Nadarzycach

27 maja 2020 roku zakończyło się ćwiczenie taktyczno-specjalne pk. OSA-20 zgrywające dywizjon w prowadzeniu działań zgodnie z przeznaczeniem.

Podczas dwutygodniowego szkolenia na 21. Centralnym Poligonie Lotniczym w Nadarzycach żołnierze 3 dywizjonu przeciwlotniczego pomimo utrudnionego działania związanego z COVID -19 wzorowo zrealizowali postawione im zadania.

Mając na uwadze nowe wyzwania i zmieniające się zagrożenia do ćwiczenia zostali zaproszeni piloci z 21 BLT, 3 SLTr oraz żołnierze z 8 bWRE i CG TZKOP, a także jednostki samorządu terytorialnego i nadleśnictwa. Prawidłowo skoordynowane działania pozwoliły stworzyć warunki zbliżone do rzeczywistego pola walki.

Ćwiczenie realizowano dwuetapowo. W pierwszej części pododdziały doskonaliły wykonywanie zadań w ramach wzmocnienia systemu obrony powietrznej Rzeczypospolitej Polskiej, natomiast w części drugiej pododdziały zgrywały się w prowadzeniu osłony przeciwlotniczej wybranych elementów ugrupowania bojowego brygady zmechanizowanej w obronie.

Tak zaprogramowane szkolenie wymusiło kreatywne działanie dowódców poszczególnych szczebli i nieszablonowe rozwiązywanie pojawiających się zagadnień taktycznych jednocześnie dając im wiele satysfakcji z wykonywanych zadań.


Źródło: 8 Koszaliński Pułk Przeciwlotniczy
2020-05-27 15:30 Obrona Przeciwlotnicza, Nadarzyce, Lotnictwo, Ćwiczenia, Poligon Lotniczy

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.