Działania żołnierzy 1 Brygady Logistycznej na poligonie drawskim

Kolejny dzień na drawskim poligonie. Codziennie żołnierze 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej na szkolenie przeznaczają po 10 godzin dziennie a wykorzystują do tego ponad 260 jednostek sprzętowych.

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego! Działanie zespołowe – to główna myśl jaka przyświeca żołnierzom 3 Batalionu Logistycznego w trakcie wykonywaniu zadań wsparcia logistycznego zgodnie z przeznaczeniem batalionu.
Obecnie główny wysiłek podczas szkolenia skupili na doskonaleniu realizacji zadań związanych z wydzielaniem grup zadaniowych w celu zabezpieczenia logistycznego wojsk operacyjnych, podjęciem i dowozem środków zaopatrzenia oraz ewakuacją rannych z pola walki.

Poligon to nie tylko czas doskonalenia swych umiejętności bojowych w praktyce, żołnierze rozwijają wówczas także siłę swojego charakteru. Podczas działań w polu wykształcana jest wśród żołnierzy odporność psychiczna oraz umiejętność podejmowania trafnych decyzji w trakcie realizacji zadań w warunkach mało znanego, często trudnego terenu, pod presją czasu a także zmieniających się warunków atmosferycznych.

Nad przebiegiem szkolenia swoich żołnierzy czuwa dowódca 3blog, ppłk Robert Szpakowski, który w trakcie zajęć sprawdza też umiejętności dowódców kompanii w zakresie organizowania i prowadzenia działań.

*  *  *


W dniu 14.05.2019 r. odbyło się oficjalne rozpoczęcie szkolenia w warunkach poligonowych żołnierzy z 1 Brygady Logistycznej.
Na drawskim poligonie przebywa ponad 500 żołnierzy z dowództwa oraz pięciu batalionów: 1bdowizab, 2blog, 3blog, 11bes oraz 52brem.

Szkolenie potrwa dwa tygodnie jednak zdecydowana większość żołnierzy powróci do swych rodzin dopiero za miesiąc, kiedy zakończy się największe przedsięwzięcie szkoleniowe w tym roku – międzynarodowe ćwiczenie logistyczne pk. Capable Logistician – 19.


Źródło: 1 Brygada Logistyczna
2019-05-16 19:44 Poligon Drawski, Ćwiczenia, Logistyka

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.