Gimnazjaliści na poligonie

 z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych o profilu mundurowym, którzy w Ziemsku, niedaleko Drawska Pomorskiego, biorą udział w zajęciach survivalowych.

Grupę 35 uczniów na survivalową przeprawę zaprosił gen. bryg. Dariusz Górniak z 12. Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina.

Podczas kilkugodzinnej przeprawy uczniowie dowiedzieli się, jak radzić sobie w trudnych warunkach oraz niespodziewanych sytuacjach. W kolejnych dniach poznają sprzęt wojskowy i dowiedzą się, na czym polega służba wojskowa. Uczniowie odbędą też cykl zajęć: wezmą udział w pokazie uzbrojenia i sprzętu wojskowego, będącego na wyposażeniu pododdziałów polskich i wybranych egzemplarzy sprzętów, będących na wyposażeniu pododdziałów amerykańskich, praktyczne wykonają czynności podczas pracy z bronią, poznają działania taktyczne drużyny zmotoryzowanej oraz praktyczne wykonają procedur taktyczne w składzie drużyny.

Małgorzata Dąbrowska, wychowawczyni II klasy LOB, nadmieniła iż reprezentują szkołę o profilu wojskowym, strażackim i policyjnym. Podczas pobytu na poligonie młodzież będzie mogła zobaczyć ćwiczenia rotacyjne nie tylko polskich żołnierzy ale również amerykańskich, rumuńskich i albańskich. Pani Dąbrowska podkreśliła, że dzięki ćwiczeniom uczniowie mają możliwość poznania służby żołnierskiej od podstaw, nie tylko z punktu widzenia szkolnej ławki oraz poczuć i zobaczyć, jak naprawdę wygląda życie żołnierza.


Tekst: Monika Lewczuk Zdjęcia: kap.Janusz Błaszczak


2016-06-07 22:22

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.