Kalisz Pomorsk - spotkanie klasy wojskowej z przeciwlotnikami

W dniu 8 marca 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim gościli żołnierze 4. Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego, ćwiczący na poligonie drawskim.

Oficer wychowawczy por. Dariusz Kwaśniewski, dowódca kompanii remontowej por. Marcin Nowara oraz szeregowy Przemysław Kowalski z sekcji wychowawczej spotkali się z uczniami klasy 1c o profilu wojskowym oraz dyrektorem szkoły Maciejem Rydzewskim.
Oficer wychowawczy przedstawił młodzieży historię oraz strukturę, zadania, uzbrojenie i wyposażenie żołnierzy jednostki stacjonującej na co dzień w Lesznie i Czerwieńsku.
Szeregowy Przemysław Kowalski zapoznał uczniów z drogą prowadzącą do służby wojskowej od ukończenia liceum do przydziału do jednostki.
Dowódca kompanii remontowej, absolwent Wojskowej Akademii Technicznej opowiedział o rekrutacji na uczelnie wojskowe oraz o studiach na WAT.

Uczniowie byli zainteresowani prelekcją, zadawali pytania dotyczące służby wojskowej i studiów na uczelniach wojskowych. Na zakończenie spotkania dyrektor szkoły Maciej Rydzewski podziękował żołnierzom 4. Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego za przyjazd do kaliskiego Liceum i przeprowadzenie zajęć z młodzieżą.
Wręczył gościom pamiątkowe tarcze ZSP w Kaliszu Pomorskim.


Maciej Rydzewski


2018-03-12 15:45

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.