Komiks o Polskiej Kawalerii na 100 - lecie NIEPODLEGŁOŚCI

Rok 2018 to przede wszystkim pamięć tych co 100 lat temu walczyli o NIEPODLEGŁĄ POLSKĘ.
Z tej okazji powstają wielkie i małe projekty upamiętniające tamte wydarzenia.
Dziś chcemy zwrócić Waszą uwagę na bardzo ciekawy projekt i prosić o Wasze wsparcie.

Jest to Projekt komiksu Za Polskę - Rokitna 1915r. - Komiks historyczny, poświęcony legendarnej bitwie pod Rokitną, stoczonej przez drugi szwadron ułanów Drugiej Brygady Legionów, 13 czerwca 1915 roku na ziemiach dawnej Rzeczpospolitej, w Besarabii.

„… Komiks będzie miał cztery okładki i 36 lub maksymalnie 40 stron wewnętrznych. Planujemy w nim 8 stron kolorowych z materiałem historycznym, edukacyjnym, prezentującym mundur i uzbrojenie ułanów oraz krótki rys historyczny. Pozostałe strony - właściwy komiks -  w wersji kolekcjonerskiej :) będą  na razie czarno-białe.
JEŚLI SIĘ UDA ZEBRAĆ WIĘCEJ PIENIĘDZY TO rozważamy TWARDĄ OKŁADKĘ DLA WERSJI KOLEKCJONERSKIEJ.
Niestety sam druk w takim układzie to prawie 6 tysięcy .

W przyszłości zamierzamy zainteresować komiksem instytucje państwowe i zebrawszy w ten sposób fundusze, dystrybuować komiks w szkołach.
Wiemy, że pomożecie nam nawet bez dodatkowej zachęty w postaci nagród, ale przewidzieliśmy takowe i poniżej można obejrzeć niektóre z nich  :) 
Komiks jest projektem trzech przyjaciół, fascynatów historii, barwy i broni: Krzyśka Komanieckiego, Jacka Stankiewicza i Piotrka Kałuży. Interesujemy się ekstremalnie komiksami już ponad pięćdziesiąt lat (Piotrek troszkę krócej) i dziś przyszedł czas aby samemu coś wreszcie zrobić, i kto wie, może się uda… „ - mówią autorzy projektu ze Szczecina.

Dopingiem do podjęcia decyzji o wydaniu komiksu, była dla nas setna rocznica odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny, obchodzona w tym roku.
To dobry moment, żeby przypomnieć bohaterstwo żołnierza polskiego, jego ofiarność i wiarę w słuszność sprawy, jaką niezmiennie jest wolna Polska.

Zapraszamy do zapoznania się z projektem i do wsparcia. Potrzebne linki poniżej.

Link do naszej strony w PolakPotrafi 

https://polakpotrafi.pl/projekt/projekt-komiksu-rokitna-1915

Polub nas na FB:

https://www.facebook.com/Rokitna-1915-164821194161347/;

2018-03-19 15:06 Komiks, 100 lat Niepodległości Polski,

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.