KONDOR-18

Od 11.06.2018 r. 21. BLT uczestniczyła w ćwiczeniu taktycznym z wojskami pk. KONDOR-18. Ćwiczenia rozpoczęły się 11.06.2018r.

Od pierwszego dnia 21. BLT przystąpiła zgodnie z rozkazem bojowym Dowódcy 1. SLT, na tle przyjętej sytuacji taktycznej, do działania przygotowującego ludzi i sprzęt bojowy do wykonania manewru lotniczego.

Następnie kolejnym celem ćwiczenia było właściwe zorganizowanie przemieszczenia do miejsc operacyjnego przeznaczenia.
W ćwiczeniu biorą także udział, powołani do odbycia szkolenia, żołnierze rezerwy. Wykonują oni zadania związane głównie z zabezpieczeniem ochrony jednostek podczas prowadzonych działań oraz wsparciem niektórych elementów dowodzenia.

Udział w ćwiczeniach wzięli także Wojska Amerykańskie, które na naszym terenie miały zorganizowany polowy szpital wojskowy.

Nasi piloci wykonywali zadania bojowe podczas równolegle prowadzonych ćwiczeń SABER STRIKE-18 na Centralnym Poligonie Lotniczym w Nadarzycach i BALTOPS-18 na Centralnym Poligonie Sił Powietrznych w Ustce.
Jednym z elementów ćwiczenia było przyjęcie na naszym lotnisku skażonego bronią masowego rażenia statku powietrznego, z którego pilot po wylądowaniu przeszedł cały cykl odkażania.

W trakcie ćwiczeń Z-ca Dowódcy 21. BLT płk mgr inż. Tomasz CHUKOWSKI zorganizował dla przebywającej Kadry Dowódczej Wojsk USA zwiedzanie Sali Tradycji, w której przedstawił historię naszej jednostki od dnia 17.04.1951r., kiedy to 40 Pułk Lotnictwa Myśliwskiego rozpoczął swoją działalność na Krakowskim lotnisku Czyżyny.
W trakcie zwiedzania wykonano pamiątkowe zdjęcie wszystkim zgromadzonym na Sali Tradycji.


Źródło: 21. Baza Lotnictwa Taktycznego
2018-07-11 21:05 Lotnisko wojkowe Świdwin, Ćwiczenia, Samoloty Su 22, Szpital polowy

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.