Maple Detachment zakończone! Pożegnanie Kanadyjczyków na POLIGONIE DRAWSKIM (FILM)

W czwartek dnia 17.08.2017r., na terenie lotniska Ziemsko – Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko Pomorskie, odbyła się uroczystość zakończenia pobytu sił zbrojnych Kanady, w ramach misji Maple Detachment.
W uroczystości pożegnania wojsk kanadyjskich wzięli udział Ambasador Kanady w Polsce Stephen de Boer, Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. dyw. Jarosław Mika, Oficer Inspekcyjny gen. bryg. Greg Smith, Inspektor Szkolenia Dowództwa Generalnego gen. bryg. Andrzej Danielewski, Dowódca Kontyngentu Lądowego major Michael Brooks, Dowódca 25 BKPow. płk Adam Marczak, Komendant Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych  płk Marek Gmurski, Komendant 16 Wojskowego Oddziału Gospodarczego Oleszno ppłk Artur Prabucki, Komendant Żandarmerii Wojskowej mjr Szymon Zadrożny, przedstawiciele władz Samorządowych i Powiatowych jak i również Żołnierze Kanadyjscy oraz ich wspólny partner w ćwiczeniach, żołnierze 25 Kawalerii Powietrznej.
Żołnierze Kanadyjscy wspólnie z Polskimi wymieniali swoje doświadczenia na poligonach w całej Polsce ale głównie w ośrodku szkoleniowym Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim.
Oddziały wojsk Kanadyjskich to jednostki o charakterze specjalnym i dlatego ćwiczyli specyficzne umiejętności i doskonalili się w działaniach typowo dywersyjnych, desantowania się ze śmigłowców, szturmowanie różnorodnych obiektów.
To dlatego również między innymi szkolili się wspólnie z odpowiednią Polską jednostką wojskową jaka jest 25 Kawaleria Powietrzna.
Kanadyjczycy w Polsce przebywali rotacyjnie około 3 lata ( od drugiej połowy 2014r ) i pomimo różnic językowych świetnie doskonalili się w korzystaniu i poznawaniu  sprzętu będącego na wyposażeniu obu armii  i zdobywali cenne doświadczenie w taktyce na polu walki.

Tekst i zdjęcia: Tomasz Jasyk [Poligonowe Wieści]2017-08-23 20:41 Poligon Drawski, CSWL DRAWSKO, NATO, Siły Zbrojne KANADY, 25 Kawaleria Powietrzna

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.