MEDALOWE DRUŻYNY W ZAWODACH „SPRAWNI JAK ŻOŁNIERZE”

W wojewódzkich Zawodach Sprawnościowo – Obronnych „Sprawni Jak Żołnierze 2018” uczniowie z LO o profilu wojskowo – sportowym, z ZSP im. gen. Wł. Andersa w Złocieńcu, w klasyfikacji drużynowej dziewcząt i chłopców zdobyli brązowe medale.

Organizatorem zawodów była Zachodniopomorski Kurator Oświaty, pani Magdalena Zarębska-Kulesza, a współorganizatorami byli: Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie, Garnizon Koszalin – 8 Pułk Przeciwlotniczy, 17 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Koszalinie oraz Zarząd Rejonowy Ligi Obrony Kraju.

Celem nadrzędnym wydarzenia było popularyzowanie wśród młodzieży wiedzy o  współczesnych siłach zbrojnych, zagadnień związanych z obronnością kraju oraz podnoszenie sprawności fizycznej.
Zawody odbywały się w dniach 12 – 13 kwietnia, startowało w nich 16 drużyn chłopców i 14 drużyn dziewcząt ze szkół ponadgimnazjalnych województwa.
Po dwóch dniach zmagań drużyny dziewcząt i chłopców osiągnęły sukcesy, zajmując w rywalizacji miejsca na podium.
Chłopcy w składzie: Maciej Tymczyszyn, Filip Krynicki i Paweł Szóstak  zajęli 3. miejsce drużynowo, dziewczęta w składzie: Wiktoria Ingram, Weronika Dudek i Paulina Kozieł zajęły również 3. miejsce.

Medale uczniów LO Andersa w Złocieńcu potwierdzają wysoką sprawność żołnierską na arenie wojewódzkiej.

Trenerami drużyn byli: Włodzimierz Rutkowski, Jan Macul we współpracy z Krzysztofem Waneckim  oraz żołnierze i oficerowie z 2. Brygady Zmechanizowanej Legionów w Złocieńcu.


2018-04-20 12:29 2 Brygada Zmechanizowana Złocieniec, Zespół szkół Ponadgimnazjalnych im G. ANDERSA

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.