Międzynarodowe współdziałanie na Saber Strike-18

Skomplikowane zadania taktyczne realizowane przez sojusznicze pododdziały potwierdzają skrupulatne przygotowanie i wyszkolenie uczestników międzynarodowego ćwiczenia pk. Saber Strike-18.

Jak głosi znana maksyma: „Szkolenie jest wykonywaniem zadania bojowego w czasie pokoju”, dlatego szkolenie w środowisku międzynarodowym dobitniej podkreśla jego kluczowe znaczenie.

Jednym z licznych tego dowodów jest obecne współdziałanie żołnierzy polskich z 6 Brygady Powietrznodesantowej oraz amerykańskich z 1 Dywizji Kawalerii z Fort Hood w trakcie sojuszniczych manewrów na obiektach szkoleniowych CSWL Drawsko.

Z jednej strony jest to dla nich spore wyzwanie, jednak z drugiej strony jest to nieprzeciętna okazja do porównania obowiązujących procedur, możliwości technicznych sprzętu wojskowego, a także wymiany doświadczeń.

Podczas wspólnych działań taktycznych na poligonie drawskim, w jednym z epizodów uczestniczyło około 80 żołnierzy oraz 20 pojazdów Hmmwv z 18. batalionu powietrznodesantowego, czołgi Abrams oraz wozy bojowe Bradley z 1 Dywizji Kawalerii.
W trakcie sojuszniczych działań ćwiczono nie tylko obronę, ale również prowadzenie natarcia przez pododdziały zmechanizowane we współdziałaniu z czołgami.

Tekst: por. Błażej Łukaszewski Zdjęcia: por. Błażej Łukaszewski, por. Bartłomiej Kulesza


2018-06-05 18:20 CSWL DRAWSKO, Poligon Drawski, ćwiczenia Saber Strike-18, USArmy, Czołgi ABRAMS, 6 Brygada Powietrznodesantowa

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.