Pancera Brygada US Army już w Drawsku

Dziś to jest 16 marca 2021 roku na poligon w Drawsku Pomorskim dotarł pierwszy transport ciężkiego sprzętu bojowego Amerykańskiej Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej (ABCT).

W pierwszym transporcie pojawiły się słynne na całym świecie czołgi ABRAMS M1 a w kolejnych transportach pojawią się także bojowe wozy piechoty Bradley i gąsienicowe wozy opancerzone M113.

Do tego cała masa sprzętu zabezpieczenia logistycznego od wozów terenowych HAMMER (HUMVEE) , ciężarówek, kontenerowców itp.

Sprzęt i żołnierze docierają z Niemiec gdzie wcześnie przeszły certyfikacje i ćwiczenia w tamtym regionie. Do Europy Amerykanie dotarli z Teksasu i reprezentują 1 Szwadron 7 Pułku Ułanów 1 Brygady Pancernej „Ironhorse”, 1 ABCT, 1 Dywizja Kawalerii.
W ramach współpracy Polsko - Amerykańskiej (AtlanticResolve) wojska będą realizować zadania na obiektach Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko.

AKTUALIZACJA.
17. 03. 2021 roku do Abramsów dołączają Bojowe Wozy Piechoty Bradley z 1 Eskadry, 7 Pułku Kawalerii, 1 ABCT „IronHorse”, 1 Dywizja Kawalerii

Przeczytaj również - "Pancerna pięść US Army zdąża na poligon w Drawsku Pomorskim"

Tekst i zdjęcia: Tomasz Jasyk [Poligonowe Wieści]2021-03-16 14:06 CSWL Drawsko, poligon drawski, mon, US Army, abrams, pancerna brygada

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.