Pierwszea części amerykańskiej bazy w Redzikowie została oddana do użytku

W czwartek 3 września Marynarka Wojenna USA oficjalnie odda do użytku swoją najnowszą instalację lądową, Naval Support Facility (NSF) Redzikowo, Polska.

Uroczystość oddania do użytku uświetni oficjalny pokaz niedawno ukończonych obiektów pomocniczych Korpusu Inżynierów Armii USA, który współpracował z Marynarką Wojenną i Agencją Obrony Przeciwrakietowej przy budowie NSF Redzikowo od momentu jego powstania w listopadzie 2016 roku.

Nowe obiekty do NSF Redzikowo obejmują biura administracyjne bazy, obiekt wielofunkcyjny (MPF) z pomieszczeniami mieszkalno-gastronomicznymi, budynki ochrony i robót publicznych, magazyn ogólnego przeznaczenia, remizę i obiekty sportowe.

Nowe obiekty będą obsługiwać ponad 200 amerykańskich żołnierzy, cywilów rządowych i wykonawców, którzy będą pracować przy instalacji.

NSF Redzikowo będzie drugą lokalizacją operacyjną systemu obrony przeciwrakietowej Aegis Ashore (AAMDS), będącego częścią wkładu Stanów Zjednoczonych w obronę przeciwrakietową NATO.

Obecnie budowana placówka AAMDS w Redzikowie ma zostać uruchomiona nie wcześniej niż w roku 2022.

Baza w Redzikowie powstała na byłym lotnisku wojskowym i cywilnym i jest to pierwsza amerykańska instalacja wojskowa w Polsce. Działa w połączeniu z Batalionem Ochrony Sił Zbrojnych RP.

Głównym celem EPAA jest ochrona sojuszników NATO i rozmieszczonych sił USA przed zagrożeniami związanymi z pociskami balistycznymi pochodzącymi spoza regionu euroatlantyckiego.
 

Zdjęcia: US Navy - Chief Master-at-Arms Sara E. Horvath oraz Master-at-Arms 2nd Class Taylor Carley


Źródło: US Army
2020-09-05 09:19 Baza Rakietowa, US Army, Redzikowo, Słupsk, Obrona Powietrzna, System

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.