POLIGON DRAWSKI areną zmagań żołnierzy 12 Szczecińskie Dywizji Zmechanizowanej (FILM + ZDJĘCIA)

Ponad dwustu żołnierzy uczestniczy w zawodach użyteczno - bojowych 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej które odbywają się na poligonie w Drawsku Pomorskim.

Bieg z całym oporządzeniem bojowym na ponad 3 km a potem strzelanie, ewakuacja sprzętu - ciężarowy pojazd wojskowy - ponad 500 metrów w tym pod górkę, ewakuacja rannych z pola walki, wykrywanie min, czołganie się w maskach gazowych i wiele więcej morderczych konkurencji mają do pokonania żołnierze plutonów zmotoryzowanych i zmechanizowanych należące do 12 Dywizji ze Szczecina.

- To jest dla nas chleb powszedni a rywalizacja pozwala nam bardziej szlifować naszą formę - twierdzą żołnierze którzy rozmawiają z naszą redakcją.

Warunki pogodowe są idealne i taktyczne - im trudniej tym lepiej a żołnierze są zadowoleni bo im trudniejsze tym lepsze - podkreśla major Podhordecki Oficer Prasowy 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej.

Zawody potrwają do 4 lutego a najlepszy pluton będzie reprezentował 12 Dywizję w ogólnopolskim finale planowanym w marcu na poligonie w Biedrusku w Wielkopolsce.

Jednak na obiektach Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko ćwiczenia jednostek wojskowych potrwają do do końca lutego.

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej.

Tekst i zdjęcia: Tomasz Jasyk [ POLIGONOWE WIEŚCI]2021-02-02 17:22 cswl drawsko, poligon drawski, ćwiczenia, 12 Dywizja szczecin, zmechanizowane, MON, zmagania sportowe, użyteczno bojowe

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.