Poligon nie tylko dla wojska?

W zajęciach na terenie poligonu brało udział 33 uczniów. Z ramienia szkoły opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: mjr rezerwy Andrzej Kowalewski, Krzysztof Wójciak i Karol Kalina. W pierwszym dniu obozu uczniowie rywalizowali zespołowo w marszobiegu na terenie poligonu. Dystans 10 kilometrów najlepsze drużyny pokonały w czasie 1 godziny i 40 minut, forsując po drodze zorganizowane przez instruktorów przeszkody i zadania, takie jak: wynoszenie rannego z pola walki, przepychanie samochodu osobowego, przenoszenie skrzynek z amunicją, pokonywanie terenu różnymi sposobami. Zabezpieczenia trasy oraz punktów nauczania ze strony CSWL dokonał dowódca kompani zabezpieczenia szkolenia kpt. Roman Szkudlarek. Po południu uczniowie uczestniczyli w teście sprawnościowym na hali sportowej pod opieką mgr Rajmunda Jurewicza oraz nauczyciela wychowania fizycznego z liceum, Karola Kaliny.

W kolejnym dniu zmagań na poligonie młodzież brała udział w szkoleniu strzeleckim na strzelnicy Jaworze. Kapitan Marcin Pracowity przeprowadził zajęcia ze szkolenia strzeleckiego na temat „Strzelanie przygotowawcze do strzelania szkolnego nr 1 z kbk AK”, a wyznaczeni instruktorzy doskonalili młodzież w budowie broni, strzelaniu ślepą amunicją, rzucaniu granatem, wykonywaniu norm szkoleniowych ze szkolenia taktycznego. Po południu zgrupowanie odwiedził dyrektor ZSP w Kaliszu Pomorskim Maciej Rydzewski. Uczestniczył razem z uczniami i opiekunami w pogadance z weteranami misji pokojowych ONZ i NATO.

W ostatnim dniu obozu szkoleniowego oprócz musztry uczniowie ćwiczyli zagadnienia pierwszej pomocy. Uroczystego pożegnania uczestników oraz wręczenia dyplomów poświadczających odbycie szkolenia strzeleckiego dokonał Komendant CSWL Drawsko Pomorskie, pułkownik Marek Gmurski

- Chcielibyśmy bardzo podziękować panu pułkownikowi oraz personelowi CSWL za profesjonalne zorganizowanie naszego pobytu i zajęć na poligonie drawskim oraz Starostwu Powiatowemu w Drawsku Pomorskim za finansowe wsparcie szkolenia uczniów klas wojskowych – mówi Dyrektor ZSP M. Rydzewski. - Zajęcia poligonowe były zarazem próbą generalną przed imprezą o charakterze ogólnopolskim, przygotowywaną przez CSWL Drawsko Pomorskie, ZSP w Kaliszu Pomorskim oraz Starostwo Drawskie, jaką są Ogólnopolskie Mistrzostwa Klas Wojskowych na Poligonie Drawskim.

INFO [Powiat Drawski]

2016-05-23 11:00

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.