Poligon w Drawsku Pomorskim - największa operacja powietrzno-desantowa w Europie (ZDJECIA)

Od 2 marca 2021 roku na poligonie w Drawsku Pomorskim rozpoczęły się ćwiczenia wojsk powietrzno - desantowych pod kryptonimem MARUDER. To największa zaplanowana tego typu operacja w Europie jaka odbywa się w bieżącym roku - informuje nas oficer prasowy armii amerykańskiej.

Amerykańskie ćwiczenia w których bierze udział ponad 200 żołnierzy amerykańskich z pododdziałów 173 Brygady Powietrznodesantowej (ang. 173rd Airborne Brigade) – samodzielna brygada Armii Stanów Zjednoczonych oraz ponad 100 żołnierzy polskich z pododdziałów 6 Brygady Powietrznodesantowej im. gen. bryg. Stanisława Franciszka Sosabowskiego z Krakowa, 2 marca 2021 roku rozpoczęli zrzut sprzętu i wojska na obiekty Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko.

Amerykańskie C 130 Herkules w pierwszym nalocie zrzucił amerykańskie 105 mm armato-haubice po czym nastąpił zrzut amerykańskich i polskich żołnierzy. W kolejnych dniach tym razem z POLSKICH samolotów transportowych CASA zostaną zrzucone kolejni żołnierze.
Przez kolejne 3 dni Amerykanie i Polacy będą integrować swoje działania na polu walki i koncentrować się na wspólnym wspieraniu ogniem z uprzednio zrzuconych 105 mm armato-haubic oraz polskich holowanych 98 mm moździerzy.

Tekst i zdjęcia: Tomasz Jasyk [Poligonowe Wieści]2021-03-03 06:25 CSWL Drawsko, Poligon Drawski, US Army, ćwiczenia, desant, Maruder

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.