Pożar w ZŁOCIENIECKIEJ Brygadzie Zmechanizowanej?

W dniu 28.05 bieżącego roku odbyły się ćwiczebny alarm pożarowy, w czasie którego sprawdzono działanie służb ratunkowych i osób odpowiedzialnych za organizację akcji gaśniczo-ewakuacyjnej na terenie parku sprzętu technicznego, a także obrony magazynu paliw i smarów przed przerzuceniem niekontrolowanego ognia.

W szkoleniu brało udział 5 zastępów z jednostek Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim , ochotniczych jednostek straży pożarnej w Złocieńcu, Czaplinku, Nowym Worowie oraz Wojskowej Straży Pożarnej Naszej Brygady.

Głównym celem ćwiczenia było, wykorzystanie jednego lub więcej elementów dostarczania wody do celów gaśniczych na duże odległości w wyniku czego zbudowano magistrale wodną o długości 3 km ze stanowiącej w tym przypadku naturalny zbiornik przeciwpożarowy rzeki Drawy.

Szkolenie zakończono podsumowaniem wszystkich elementów ćwiczenia.
Następnie dowódca 2 Brygady Zmechanizowanej płk dypl. Artur Pikoń zaprosił uczestników na drobny żołnierski poczęstunek, gdzie w swobodnych rozmowach żołnierze, strażacy wymieniali się doświadczeniami zdobytymi w podobnych realnych akcjach.

Tekst i zdjęcia: st. kpr. Radosław Dominowski


Źródło: 2 Brygada Zmechanizowana Złocieniec
2018-05-29 15:55 2 Brygada Zmechanizowana, Złocieniec, Wojskowa Straż Pożarna, Ćwiczenia ratowniczo - gaśnicze

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.