Prezydent Polski i Minister Obrony Narodowej w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko.

W dniu 26.09.2017 r. swoją obecnością na obiektach Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko zagościli Pan Andrzej Duda Prezydent i Zwierzchnik Sił Zbrojnych Polski oraz Pan Antoni Macierewicz Minister Obrony Narodowej.
Wizyta miała związek z odbywającymi się największymi ćwiczeniami w Polsce o kryptonimie DRAGON 17.
Przed budynkiem 16 Wojskowego Oddziału Gospodarczego Oleszno zwierzchników przywitali: Zastępca Szefa Logistyki płk Artur Kępczyński oraz Komendant 16 Wojskowego Oddziału Gospodarczego ppłk Artur Prabucki.
Minister odwiedził stanowisko kierowania ćwiczeniem, gdzie zapoznał się ze scenariuszem manewrów i porozmawiał z żołnierzami. Przed obiektem WOG Oleszno Pan Minister Antoni Macierewicz spotkał się i powitał prezydenta Rzeczpospolitej Polski Andrzeja Dudę, który obserwował pokaz dynamiczny i możliwości bojowe pododdziałów na Poligonie Drawskim który odbywał się na pasie taktycznym MIELNO.
Należy nadmienić że obiekty poligonowe Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko wykorzystywane są przez armię i stanowią największą część ćwiczeń DRAGON 17. To tutaj przebywa ponad 6000 żołnierzy z 17 000 ćwiczących w całej Polsce oraz używanych jest około 1500 jednostek sprzętu bojowego.

Tekst: Tomasz Jasyk [Poligonowe Wieści] Zdjęcia: Tomasz Jasyk, mjr Robert Siemaszko/ CO MON, st.kpr. Daniel Chojak


2017-09-27 20:47 CSWL Drawsko, WOG Oleszno, Poligon Drawski, DRAGON 17, Prezydent Polski, Minister MON

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.