Przeciwdziałania aktom terroru kryminalnego.

W dniach 08 – 10 maja, na bazie CSWL w Drawsku Pomorskim odbyły się warsztaty szkoleniowe z zakresu przeciwdziałania aktom terroru kryminalnego z użyciem materiałów i urządzeń wybuchowych.

Głównym zamierzeniem warsztatów było zgrywanie i doskonalenie prowadzenia czynności procesowych, realizowanych na miejscu zdarzenia noszących m.in. znamiona zamachu terrorystycznego.

Wśród szkolących się funkcjonariuszy Policji i żołnierzy Żandarmerii Wojskowej, czynny udział w szkoleniu wzięli również prokuratorzy, przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Podczas zajęć praktycznych przeprowadzono 8 symulacji zdarzeń z użyciem materiałów wybuchowych o różnej konstrukcji, w tym z użyciem wraku pojazdu cywilnego, wojskowego oraz urządzenia bankomatowego.
Po detonacjach grupy dochodzeniowo śledcze ŻW i Policji prowadziły oględziny symulowanych miejsc zdarzeń, nadzorowane przez prokuratorów.

Ostatniego dnia szkolenia przedstawiciele poszczególnych grup omówili czynności przeprowadzone na miejscu symulowanych zdarzeń. Skonfrontowano ustalenia i wyciągnięte wnioski w odniesieniu do przygotowanych wcześniej założeń szkoleniowych.

Tekst i zdjęcia: por. Tomasz ZYGMUNT


Źródło: Oddział Żandarmerii Wojskowej w Szczecinie
2019-05-14 20:11 Żandarmeria Wojskowa, Policja, Teroryzm, Szkolenie, CSWL Drawsko,

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.