Rakietowa HIENA

Pododdziały 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej realizowały strzelania bojowe w ramach ćwiczenia taktycznego „Hiena 20” na terenie Centralnego Poligonu Sił Powietrznych w Ustce (CPSP).

Charakter obecnych konfliktów zbrojnych zmienia się w bardzo szybkim tempie, dlatego niezwykle istotne jest wyciąganie odpowiednich wniosków oraz wdrażanie nowych rozwiązań szkoleniowych, aby być przygotowanym na wyzwania współczesności. Z tego względu coraz ważniejsze staje się w wojsku wszechstronne wyszkolenie żołnierzy, wysoka mobilność pododdziałów.

Dlatego nadmorskie szkolenie 8 Koszalińskiego Pułku Przeciwlotniczego było bardzo intensywne.

Po przemieszczeniu do wyznaczonego rejonu i zorganizowaniu obozowiska, każdy pododdział rozpoczął szkolenie według ściśle określonego planu. Żołnierze uczestniczyli przede wszystkim w zajęciach ze szkolenia ogniowego i taktyki. Każdy doskonalił swoje umiejętności niezbędne do wykonywania zadań na zajmowanym stanowisku służbowym.Zwieńczeniem szkolenia były przeprowadzone strzelania bojowe – strzelania rakietowe z samobieżnych przeciwlotniczych zestawów rakietowych „OSA” z krótkich przystanków (co jest nowością w programie szkolenia) oraz przeciwlotniczych zestawów rakietowych 2K12 „KUB”.

„Szkolenie ogniowe na obiektach poligonowych CPSP w Ustce umożliwiło kompleksowe sprawdzenie wyszkolenia pododdziałów pułku kończącego trzy letni cykl szkoleniowy, oraz ich gotowość do kolejnych tegorocznych zadań i przedsięwzięć. Udział w nadmorskim szkoleniu pododdziałów przeciwlotniczych pozwolił ponadto na doskonalenie współdziałania w warunkach bojowych” – podsumował dowódca 8 Koszalińskiego Pułku Przeciwlotniczego – płk Tomasz Sawczu.

Tekst i zdjęcia: por. Bartłomiej Kulesza
Źródło: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych
2020-09-23 14:33 Lotnictwo, Wojsko Polskie, Rakiety, Ćwiczenia, Ustka, Strzelania, Hiena

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.