RYŚ 20 w natarciu. Szybki przerzut wojska (FOTO GALERIA)

Na obiektach Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko oraz w całym garnizonie zaobserwować można wzmożone działania wojsk. To oczywiście największe tegoroczne ćwiczenia dla 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej pod kryptonimem RYŚ - 20.

Przerzut wojska na duże odległości do rejonów zagrożonych jest jednym z ważnych etapów jakie ćwiczą wszystkie pododdziały. Sam załadunek to nie wszystko. Logistyka i zabezpieczenie oraz zgranie innych pododdziałów jest wymagane aby tak zwany transport operacyjny osiągnął swój sukces i cel.

Takie zadania realizował dziś 1 Batalion Zmotoryzowany 2 Brygady Zmechanizowanej.
Gąsienicowe pojazdy opancerzone piechoty (BWP 1) zostały skierowane z poligonu na rampę kolejową Jankowo Pomorskie.
W tym miejscu rozpoczął się załadunek pojazdów a osłonę i zabezpieczenie terenu realizował pluton rozpoznania na pojazdach BRDM. Wsparcia w osłonie również udzieliła 12 Brygada Zmechanizowana pojazdami ROSOMAK.Podczas przemarszu jak i załadunku nie mogło zabraknąć osłony przeciwlotniczej. Tutaj zadysponowano najnowszą technologię na wyposażeniu POLSKIEJ ARMII w postaci samobieżnych zestawów krótkiego zasięgu POPRAD należący do 8 Pułku Przeciwlotniczego z Koszalina.

Zadanie wykonano bardzo sprawnie.

Tekst i zdjęcia: Tomasz Jasyk [Poligonowe Wieści]


2020-10-21 15:28 Dowództwo, 12 Dywizaja, Szczecin, Poligon, Drawsko Pomorskie, CSWL DRAWSKO, RYŚ 20, Ćwiczenia, 2 Brygada Zmechanizowan, Złocieniec

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.