SPOKOJNIE - to tylko ćwiczenia

W ćwiczeniach weźmie udział 50 żołnierzy z 1 pułku saperów w Brzegu i 5 pułku chemicznego w Tarnowskich Górach, 44 batalionu chemicznego Gwardii Narodowej Stanu Illinois, grupa 7 saperów z Litwy oraz zespół medyczny 25 grupy zabezpieczenia medycznego. Ponadto uczestniczyć będą strażacy z jednostki ratowniczo-gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim i Ochotniczych Straży Pożarnych z miejscowości Rydzewo, Linowno i Zagozd. W trakcie ćwiczenia, na boisku w Mielenku Drawskim, zostanie zorganizowany pokaz sprzętu wojskowego z udziałem żołnierzy z Polski, USA i Litwy.

W dniu 10 czerwca w Ośrodku Kultury w Drawsku Pomorskim – ćwiczenia związane z ewakuacją i udzielaniem pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia.

*****

Anakonda-16 jest szóstą edycją ćwiczenia z udziałem 19 państw członkowskich NATO i 5 państw Partnerstwa dla Pokoju. Prowadzone będzie w dniach 7-17 czerwca br. i jest najważniejszym przedsięwzięciem szkoleniowym Sił Zbrojnych RP w 2016 r. W czterech komponentach: lądowym, powietrznym, morskim i wojsk specjalnych, ćwiczyć będzie ok. 31 000 żołnierzy, w tym 12 000 z Polski. Zaangażowane zasoby to 3000 różnego rodzaju pojazdów, 105 samolotów i śmigłowców oraz 12 okrętów marynarki wojennej.


INFO: Zespół Prasowy Ćwiczenia Anakonda-16


2016-06-08 22:33

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.